Добричкият окръжен съд даде ход на делото срещу 31-годишния шуменец Николай Петков, който намушка с нож и уби 24-годишния Александър Стоянов. Трагичните събития станаха на 16-ти декември 2008-ма. Делото бе изпратено за разглеждане в Добрич, тъй като майката на подсъдимия е служител в Шуменския окръжен съд.
Както ШУМ.БГ писа Александър почина в шуменската болница 24 часа след инцидента от голяма кръвозагуба. Той бе прободен в корема пред кафе „Лаваца”.
Николай и Сашо се спречкали през нощта в бар „Мамагая“. Според обвинителния акт Николай се прибрал, взел кухненски нож и тръгнал да търси компанията на Сашо по заведенията. Разбрал, че са седнали да си допиват в кафе „Лаваца“ на ул. „Цар Освободител“. На стъпалата пред заведението Николай извадил хладното оръжие и го намушкал в корема. Раненият Александър успял да извади ножа и го забил в крака на нападателя си. Николай побягнал, но приятели на Сашо го настигнали пред „Деу център“ и го пребили, след което повикали полиция. Патрулка закарала Александър в болница.
Пред състав на Добричкия окръжен съд днес са разпитани 15 свидетели, а на неявилите се шестима са наложени глоби по 500 лв. Според наказателния кодекс, ако Николай Петков бъде признат за виновен, той може да получи между 10 и 20 години затвор.
ШУМ.БГ
Не познавам пострадалия или по точно вече починалия, но имам що годе инфо за Николай. Сигурно Николай си има причина и собствено обяснение за случилото се- състояние на афект при неизбЕжна самоотбрана и други постановки, които добрите адвокати ще измислят за пред Съда, за да му оттърват кожата, но най-виновни в този случай са : РОДИТЕЛИТЕ И НА ДВАМАТА!!!
Не може Родителите да не се интересуват какво правят децата им на училище и извън него, как се държат с другите и други такива! Единият разпространявал дрога, а Николай го раздаваше още от малък като бабаит! Ми сега разбирам вече защо Николай- Кайчето, както му викаха го даваше тежко, тежко и всичко му се разминаваше, просто защото майка му работила в Шуменския Окръжен Съд. Е тва е!
Вземете разпитайте съученици и други такива какви хора са били и двамата - тогава ще разберете, че и двамата са "вредитили" на това общество. Просто вземете характеристиките им още от детската градита, училище и другиу ще се убедите, че обществото се оттърва от 2-ма вагабонти, че родителите на другите деца ще спят спокойни, че с 2-ма келеши е по-малко навън! Но все пак казвам нито Николай е виновен, нито Сашо-Бог да го прости!
Родителите са виновни, те също трябва да бъдат наказани и да получат присъда, че не са възпитали нормални хора, а изверги!
Какви деца са това? Това са мъже на 24+ години. Като не им е дошъл акъла на време - хич и е нямало за какво да го чакат. В затвора и това е. Ето защо още при първите си провинения е трябвало системата да заработи и да ги "вкара" в пътя, ако не се коригират - да си ги държат там далеч от обществото, на което вредят.
И какво чудно има в това майка да направи всичко по силите си, а и над тях дори, за да спаси сина си - макар и виновен. Това си е инстинкт на майка. За нея сина Й винаги ще е по-мил от мнението на обществото.
Като равносметка обаче - убиеца все пак ще има шанс да се поправи, какъвто няма да има убитото момче. Ако системата работеше както си трябва още отначало и двамата щяха да имат равен шанс. Родителите имат вина до първото провинение...
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Под домашен арест остана обвинен за убийство шуменец. Варненският апелативен съд потвърди изцяло определението на колегите си от окръжния съд в Шумен, с което мярката за неотклонение на Николай Петков е била изменена в по-лека, съобщиха вчера от пресслужбата. Досъдебното производство срещу обвинения в убийството на Александър Стоянов започнало на 17 декември м.г. След побой между мъже пред кафене в Шумен Александър бил тежко ранен, а по-късно починал в болница. Нови доказателства, събрани до април т.г., както и съдебнопсихиатричната експертиза разколебали съда в Шумен, че престъплението е умишлено. Адвокатът на Николай вчера също подчерта, че 100% това вече е установено. Оказва се, че Петков бил нападнат от петима мъже, сред които и пострадалият. Той е събарян на земята, бит с ритници по цялото тяло и дори прободен с нож в областта на крака. От побоя му е спукано тъпанчето, показала медицинска експертиза."
В "НАРОДНО ДЕЛО" Вижте на къде отиват нещата господа шуменци! Скоро ще видите на живо истински убиец да си пие кафито из шуменските заведения. Срам и позор.Но питам се,как ли щяха да се развият нещата по делото ако тоя николай бе убил син на НЯКОЙ прокурор или съдия??
ей шумаци що ме триете бе, това е самата истина, и двамата бяха идиоти, ако присъстват в някоя компания, е защото тази компания не желае конфликтите, нека родителите им да си признаят пред самите себе си какви са били, не споделяйте с нас, ние си ги знаем. айде холам
Горкичкия човек дет си ... Явно си някой роднина а ? Как можеш да го защитаваш тоя боклук ве ... Майка му обаче добре е насадила нещата и ще виждам тоя боклук Николай всеки ден ми се струва ... Яд ме е че справедливост няма да има отново и за пореден път в нашата страна ще проличи колко е Оядена съдебната система ... Сашо сигурно се обръща в гроба си :X
Shtom tozi Nikolai ima maika v syda, vmesto da beshe se pribral i da zeme noja, da beshe se obadil na maika si i da napravqt nujnoto, che Sasho da si poluchi zaslujenoto, a ne da se "spravq" sam! Bilo e umishleno i napylno syznatelno, che toi (UBIECA) otiva da ubie nqkogo! E, izvinqvaite, ama ti se pribirash, zemash noj i si mislish "Otivam da go ubiq!", i po pytq nqma si kajesh "Abe az kfo pravq?" ??? E tova si e ne za dojivotna... takyf chovek (ne znam toq chovek li e vyobshte) zaslujava smyrt! Ne poznavam Sasho, no sym plakala za nego, zaedno s negovi blizki! Kakyvto i da e bil (ne go opravdavam) ne trqbvashe sega da e v groba, a onzi individ da spi na meko leglo! Ne trqbvashe! Dano na Nikolai mu "lepnat" edna hubava prisyda, za da moje Sasho, nai-nakraq sled poveche ot godina, da pochiva v mir!!!
Не го познавала - ама пък плакала... Ти на колко години си, ма? Че ако познаваше близки от страната на Николай - за него щеше да плачеш. А признай си, че си лейка!
Коментари
Живко
Дами и господа,
не се сърдете на децата, децата не са виновни!
Не познавам пострадалия или по точно вече починалия, но имам що годе инфо за Николай. Сигурно Николай си има причина и собствено обяснение за случилото се- състояние на афект при неизбЕжна самоотбрана и други постановки, които добрите адвокати ще измислят за пред Съда, за да му оттърват кожата, но най-виновни в този случай са : РОДИТЕЛИТЕ И НА ДВАМАТА!!!
Не може Родителите да не се интересуват какво правят децата им на училище и извън него, как се държат с другите и други такива! Единият разпространявал дрога, а Николай го раздаваше още от малък като бабаит! Ми сега разбирам вече защо Николай- Кайчето, както му викаха го даваше тежко, тежко и всичко му се разминаваше, просто защото майка му работила в Шуменския Окръжен Съд. Е тва е!
Вземете разпитайте съученици и други такива какви хора са били и двамата - тогава ще разберете, че и двамата са "вредитили" на това общество. Просто вземете характеристиките им още от детската градита, училище и другиу ще се убедите, че обществото се оттърва от 2-ма вагабонти, че родителите на другите деца ще спят спокойни, че с 2-ма келеши е по-малко навън! Но все пак казвам нито Николай е виновен, нито Сашо-Бог да го прости!
Родителите са виновни, те също трябва да бъдат наказани и да получат присъда, че не са възпитали нормални хора, а изверги!
GONZO
Nikolai nikoga ne e bil priatel s Sasho barkatese.Toi niama takiva priateli kato nego.Istinata shte izleze na iave.
Да бе да
Какви деца са това? Това са мъже на 24+ години. Като не им е дошъл акъла на време - хич и е нямало за какво да го чакат. В затвора и това е. Ето защо още при първите си провинения е трябвало системата да заработи и да ги "вкара" в пътя, ако не се коригират - да си ги държат там далеч от обществото, на което вредят.
И какво чудно има в това майка да направи всичко по силите си, а и над тях дори, за да спаси сина си - макар и виновен. Това си е инстинкт на майка. За нея сина Й винаги ще е по-мил от мнението на обществото.
Като равносметка обаче - убиеца все пак ще има шанс да се поправи, какъвто няма да има убитото момче. Ако системата работеше както си трябва още отначало и двамата щяха да имат равен шанс. Родителите имат вина до първото провинение...
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
комита
"Обвинен в убийство остана под домашен арест
Под домашен арест остана обвинен за убийство шуменец. Варненският апелативен съд потвърди изцяло определението на колегите си от окръжния съд в Шумен, с което мярката за неотклонение на Николай Петков е била изменена в по-лека, съобщиха вчера от пресслужбата. Досъдебното производство срещу обвинения в убийството на Александър Стоянов започнало на 17 декември м.г. След побой между мъже пред кафене в Шумен Александър бил тежко ранен, а по-късно починал в болница. Нови доказателства, събрани до април т.г., както и съдебнопсихиатричната експертиза разколебали съда в Шумен, че престъплението е умишлено. Адвокатът на Николай вчера също подчерта, че 100% това вече е установено. Оказва се, че Петков бил нападнат от петима мъже, сред които и пострадалият. Той е събарян на земята, бит с ритници по цялото тяло и дори прободен с нож в областта на крака. От побоя му е спукано тъпанчето, показала медицинска експертиза."
В "НАРОДНО ДЕЛО" Вижте на къде отиват нещата господа шуменци! Скоро ще видите на живо истински убиец да си пие кафито из шуменските заведения. Срам и позор.Но питам се,как ли щяха да се развият нещата по делото ако тоя николай бе убил син на НЯКОЙ прокурор или съдия??
аз
ей шумаци що ме триете бе, това е самата истина, и двамата бяха идиоти, ако присъстват в някоя компания, е защото тази компания не желае конфликтите, нека родителите им да си признаят пред самите себе си какви са били, не споделяйте с нас, ние си ги знаем. айде холам
До "Gonzo"
Горкичкия човек дет си ... Явно си някой роднина а ? Как можеш да го защитаваш тоя боклук ве ... Майка му обаче добре е насадила нещата и ще виждам тоя боклук Николай всеки ден ми се струва ... Яд ме е че справедливост няма да има отново и за пореден път в нашата страна ще проличи колко е Оядена съдебната система ... Сашо сигурно се обръща в гроба си :X
Desislava
Shtom tozi Nikolai ima maika v syda, vmesto da beshe se pribral i da zeme noja, da beshe se obadil na maika si i da napravqt nujnoto, che Sasho da si poluchi zaslujenoto, a ne da se "spravq" sam! Bilo e umishleno i napylno syznatelno, che toi (UBIECA) otiva da ubie nqkogo! E, izvinqvaite, ama ti se pribirash, zemash noj i si mislish "Otivam da go ubiq!", i po pytq nqma si kajesh "Abe az kfo pravq?" ??? E tova si e ne za dojivotna... takyf chovek (ne znam toq chovek li e vyobshte) zaslujava smyrt! Ne poznavam Sasho, no sym plakala za nego, zaedno s negovi blizki! Kakyvto i da e bil (ne go opravdavam) ne trqbvashe sega da e v groba, a onzi individ da spi na meko leglo! Ne trqbvashe! Dano na Nikolai mu "lepnat" edna hubava prisyda, za da moje Sasho, nai-nakraq sled poveche ot godina, da pochiva v mir!!!
Деске, Деске....
Не го познавала - ама пък плакала... Ти на колко години си, ма? Че ако познаваше близки от страната на Николай - за него щеше да плачеш. А признай си, че си лейка!