Сформират работни общински групи за развитието на социалните услуги
Работни групи ще бъдат сформирани във всяка община на територията на област Шумен във връзка с подготовката на Областната стратегия за развитие на социалните услуги. Това стана ясно днес на провелата се в областна управа първа координационно-информационна среща във връзка с подготовката на стратегията, съгласно приетите промени в Закона за социалното подпомагане и Правилника за прилагането му. Областното планиране ще премине през 4 етапа, като до края на месец октомври трябва да бъде изготвена и приета Областната стратегия за развитие на социалните услуги и одобрена от Областния съвет за развитие. На днешната среща освен експерти от общините в областта в секторите образование, заетост, здравеопазване, жилищна политика и инфраструктура присъства и Ана Попова-консултант към УНИЦЕФ. "С изготвянето на стратегиите във всички области на страната ще бъде получена цялостна национална картина за развитието на социалните услуги, която ще позволи да бъдат следени тенденциите и да се анализират всички рискови групи.“, каза Попова и уточни, че Шумен има опит с разкриването на редица социални услуги и подържа добро партньорство.
ШУМ.БГ
Стига сте дрънкали глупости ,тази стартегия ще се прави от хората,които работят в институциите на теритоята на област Шумен.За какви новоназначения говорите!?Ей така измишльотини само да се вкарва интрига.
Защо Мария,вече пенсионер,а все още не знае кога се дават отпуски,това не е личен състав,ами за това си има юристи бе,питай кат не знаеш на толкоз пенсионерски години,а защо е интернета,или за тебе това е табу,защот не разбираш от нищо,ам чети кодекса на труда,но и него не разбираш-защо ли?Право на годишен платен отпуск има всеки работник или служител, който е придобил поне осем месеца трудов стаж. Без значение е дали този стаж е по един или по няколко трудови договора, при един или повече работодатели. Веднъж придобито, правото на платен годишен отпуск е в сила до края на трудовата дейност на лицето.
Коментари
невинния
предлагам социални услуги да оправям дедовци ха ха ха
44
Стига сте дрънкали глупости ,тази стартегия ще се прави от хората,които работят в институциите на теритоята на област Шумен.За какви новоназначения говорите!?Ей така измишльотини само да се вкарва интрига.
Вундеркин
Защо Мария,вече пенсионер,а все още не знае кога се дават отпуски,това не е личен състав,ами за това си има юристи бе,питай кат не знаеш на толкоз пенсионерски години,а защо е интернета,или за тебе това е табу,защот не разбираш от нищо,ам чети кодекса на труда,но и него не разбираш-защо ли?Право на годишен платен отпуск има всеки работник или служител, който е придобил поне осем месеца трудов стаж. Без значение е дали този стаж е по един или по няколко трудови договора, при един или повече работодатели. Веднъж придобито, правото на платен годишен отпуск е в сила до края на трудовата дейност на лицето.