„Шумен остава десетият по големина град според броя на населението си”, заяви на пресконференция днес директорът на териториалното статистическо бюро Атанасула Настева. Статистиката представи данните за демографските процеси протекли в областта през 2009 година. Основният извод е, че живущите в шуменско продължават да намаляват, като през последните 10 години в десетте общини на областта живеят вече 20 800 души по-малко. По брой на населението област Шумен също запазва 16–та позиция в страната с общо 194 090 души. Шумен е с население 86 824 души. През 2009 г. са се родили и по-малко бебета спрямо 2008 г., но за втора поредна година се запазва средното равнище в страната по този показател. Намалява и смъртността в областта, като особено добри са данните за намаляване на детската смъртност въпреки, че Шумен остава на нива над средните за страната. Все по-рядко шуменци сключват и граждански брак. През 2009 г. в областта са се вдигнали едва 601 сватби.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
шуменец
10-ти по брой на население и 1-ви по най-високи данъци, най-много дупки!!! Браво на кмета!!!
???
do shumeneca ako smiata6 che kmeta e vinoven za broia naselenie az sam sigoren che s drago sarce kmeta che ovelichi broia rajdaemost shte se napane malko ama za blagoto na grada :D
чочо
Дайте съотношение турци- българи.
чочка
Винаги ли трябва да искате да се рпави разделения,за да почнете да си избивате анонимно комплексите по форумите? Ти,чочо,не питай кво е съотношението турци-българи-патагонци, ами вземи да попиташ до кога ще плащаш за винетки и данък за колата, а ще си я трошиш по улиците на Шумен и в областта.
свидетел
ръководството на бсп шумен обслужва другарките си по всички начини...как все още сме на това място и не сме вдигнали раждаемостта си е направо невероятно като знам другарките особено колко са напористи да задоволяват партийните решения и тези които ги вземат
55
10-ти по население и 1-ви по простотия жалки комплексари,надути проститутки и дъртуля с меки пишки и скъпи коли..........АЙДЕ ХОЛЪМ
към 55
съгласен съм с теб.проститутките са и в къщите и в колите им .Обаче дъбов и някои силови структури им пазят гърба,от кръста нагоре са доста твърди, пипат много яко,хич не си поплюват и скапват тоя дето е луд да застане на пътя им.ПЪК и двамата най-големи в бсп дъбов и митко киров са в много интимни отношения не само с проститутките,а и с някои силови бизнесмени
коко
може ли някой да ми каже какво е направил областния за развитието на областта.Кмета поне копае,областния и гтова не прави май.Зам.областните пички какво са направили и какво правят някой да ми каже,ако има имформация.