„Шумен остава десетият по големина град според броя на населението си”, заяви на пресконференция днес директорът на териториалното статистическо бюро Атанасула Настева. Статистиката представи данните за демографските процеси протекли в областта през 2009 година. Основният извод е, че живущите в шуменско продължават да намаляват, като през последните 10 години в десетте общини на областта живеят вече 20 800 души по-малко. По брой на населението област Шумен също запазва 16–та позиция в страната с общо 194 090 души. Шумен е с население 86 824 души. През 2009 г. са се родили и по-малко бебета спрямо 2008 г., но за втора поредна година се запазва средното равнище в страната по този показател. Намалява и смъртността в областта, като особено добри са данните за намаляване на детската смъртност въпреки, че Шумен остава на нива над средните за страната. Все по-рядко шуменци сключват и граждански брак. През 2009 г. в областта са се вдигнали едва 601 сватби.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
запознат
По повод копането, малко хора знаят, че парите по ИСПА секват на 31/12/2010 (за извършени работи след тази дата нищо не се плаща). Това ще рече, че най-вероятно огромно количество улици ще си останат незавършени и разкопани!!! Е тогава ще стане весело...
чочката
ЧОЧО ПО ВАЖНО Е КОЛКО Е СЪОТНОШЕНИЕТО БЪЛГАРИ-ЦИГАНИ
най-важно е ->
българи/(турци+цигани)
щото последните са си цигани,а са по-близко до манталитета на турците
bat Rambo
към "запознат": НЕ ЗНАЕШ КОЛКО СИ ПРАВ ПРИЯТЕЛ.