Децата от Дом „Детелина“ получават стипендиите си на парче
Валентин Иванов
Вместо полагащите им се по 30 лв. на месец стипендии на децата от Дом „Детелина“ те получават по някой лев, а останалите се спестяват, за да имат пари, когато тръгнат по лагери и екскурзии. „Директорът не ни е давал парите, по 30 лв. на месец, които ни се полагат за февруари и март т.г., има неизплатени пари и за един месец от миналата година. Има да дава по 120-130 лв. на 4 деца, които вече са преместени в други институции. Общо сумата, която се дължи на децата, по наши изчисления е 10 036 лв. Това е огромна сума“. Това каза пред ШУМ.БГ 17-годишният възпитаник на Дома Валентин Иванов, който дойде в редакцията да сподели проблема. Той показа и лист за сумите, които трябва да получат и уточни, че са правени заедно с други деца, които се страхуват да посочат имената си. Валентин сподели още, че децата нямат и достъп до новите, направени по проект зали в Дома. „Става банално вече да се шуми и да не се заплашваме с глупости“, каза пред ШУМ.БГ директорът на Дома Любомир Пашов, потърсен за коментар. „Стипендии не сме давали за март и април, даваме ги на етапи, на части, като останалите ги задържаме и пестим за предстоящи екскурзии, лагери, почивки. Тази година децата ще ходят и в Трявна и Балчик и трябва да имат пари за там“, уточни директорът. Пашов обясни, че заявява нормално и ритмично стипендиите, но „в едно семейство родителят определя, по какъв начин ще се харчат парите“. Той каза, че на децата се дават по 1-2 лв. всеки петък или при необходимост и в други дни като това става при строга отчетност срещу подпис. На въпроса защо децата не могат да се възползват от новите зали той отговори: „Имаме определен ред и график и 4-ма отговорници. Там не може да се влиза тогава, когато на някой му скимне. Има имущество, трябва да има и отговорност“.
Директорът изрази безпокойството си за медийния шум, който пречил на Дома и посочи като пример, че спонсорството на една от фирмите е намалено на половина по тази причина. Пашов отрече и думите на Валентин, който каза пред ШУМ.БГ, че е бил заплашван от него, ако каже една грешна дума пред медиите, за което може да бъде даден и на съд.
Припомняме, че през 2009 г. имаше също проблем с месечните стипендии на децата от Дома, които се бавиха и затова пак алармира Валентин. Нередовното изплащане тогава според директора Пашов бе заради тромавата процедура в общината, при която Дома подава заявка към „Социална политика и здравеопазване“ - отделът в общината, който наблюдава дейността им и след преценка на специалистите заявеното се прехвърля във финансовия отдел за изплащане.
ШУМ.БГ
Я кмета да си влезе в правомощията и веднага дисциплинарно уволнение на този Директор на такива....
дуспата и аут.............
Тзи директор е уникум.......бреййййййййй колко умело се крие зад децата проси от тяхно име и после се облагодетелства, че не им дава малко дори и да им замаже очите на това му се вика А Л Ч Н О С Т!!!!!!
НАПРАВЕТЕ И ПРОВЕРКА ЗА КУПЕНИТЕ ТЕТРАДКИ НАСКОРО ПО 5 ЛЕВА БРОЙКАТА... КАК Е ВЪЗМОЖНО ТЕТРАДКА КОЯТО СТРУВА 0.45 СТ. В КНИЖАРНИЦАТА ТЕ ДА Я КОПУВАТ ПО 5 ЛЕВА ОТ БОРСАТА-Е ТОВА КАКВО Е АЗ НЕ МОГА ДА НАМЕРЯ ДУМА ЗА ДА ГО ОПРЕДЕЛЯ НАМЕРЕТЕ ВИЕ УВАЖАЕМИ ПРОВЕРЯВАЩИ
Много хора говорят глупости,но незнаят как стоят нещата в соц.домовете.Г-н Пашов е доказан човек познавам го от доста години.В всички соц.домове има правилник,така в дома и трябва да се спазва.Това момче невиждам защо се оплаква,като не е право.Ами на екскурзията какво ще прави без пари да го питам Аз,ще гледа другите като си купуват неща а тои..какво ще прави.... ще яде моя Х.й,
Здравейте на всички хора от шумен.Медиите разбраха за злуопотребите на директора,те бяха в дома слетобед и попитаха децата как стоят нещата , и разказа това,което е в дествителност.И майка ми не е проститутка.
Не дейте да злорадствате с небивалици... като не сте запознати не пишете глупости. По принцип децата, като заминават на Лагер трябва да получават джобни заложени в Бюджета на тези соц. Домове като се дава предварителна З А Я В К А, друго е когато те изобщо не са помирисвали тези пари. А джобните пари са
"Л И Ч Н И" - "С чужда пита помин се прави" - от две места идват пари и какво става накрая.........????????
О Ч Е В И Д Н О не го познавате добре, излесте на улицата и първият срещнат попитайте за г-н Пашов и неговата фирма и ще разберете какво е отношението и мнението им за него.
Само който не се е срешнал със него и не го познава няма да получава от него пари.
Коментари
45464
?БОЖЕ.........
Я кмета да си влезе в правомощията и веднага дисциплинарно уволнение на този Директор на такива....
дуспата и аут.............
Тзи директор е уникум.......бреййййййййй колко умело се крие зад децата проси от тяхно име и после се облагодетелства, че не им дава малко дори и да им замаже очите на това му се вика А Л Ч Н О С Т!!!!!!
222
НАПРАВЕТЕ И ПРОВЕРКА ЗА КУПЕНИТЕ ТЕТРАДКИ НАСКОРО ПО 5 ЛЕВА БРОЙКАТА... КАК Е ВЪЗМОЖНО ТЕТРАДКА КОЯТО СТРУВА 0.45 СТ. В КНИЖАРНИЦАТА ТЕ ДА Я КОПУВАТ ПО 5 ЛЕВА ОТ БОРСАТА-Е ТОВА КАКВО Е АЗ НЕ МОГА ДА НАМЕРЯ ДУМА ЗА ДА ГО ОПРЕДЕЛЯ НАМЕРЕТЕ ВИЕ УВАЖАЕМИ ПРОВЕРЯВАЩИ
skandalen
Kum veteran. kolkoto do disciplinarnoto nakazanie qvno si go zaslujila seti se za kakvo si nakazana i chak togava gi komintirai tezi nevidni seracheta
г-н Маринов
Много хора говорят глупости,но незнаят как стоят нещата в соц.домовете.Г-н Пашов е доказан човек познавам го от доста години.В всички соц.домове има правилник,така в дома и трябва да се спазва.Това момче невиждам защо се оплаква,като не е право.Ами на екскурзията какво ще прави без пари да го питам Аз,ще гледа другите като си купуват неща а тои..какво ще прави.... ще яде моя Х.й,
валинтин - потърпевщ
Здравейте на всички хора от шумен.Медиите разбраха за злуопотребите на директора,те бяха в дома слетобед и попитаха децата как стоят нещата , и разказа това,което е в дествителност.И майка ми не е проститутка.
валинтин - потърпевщ
Благодаря на всички,които са ме подкрепили.
edin priatel
grehota e dase postapva taka s tea deca ,neka toi da kara s 1-2 sedmi4no dago vidim tva e sme6no i sramno
З............
Не дейте да злорадствате с небивалици... като не сте запознати не пишете глупости. По принцип децата, като заминават на Лагер трябва да получават джобни заложени в Бюджета на тези соц. Домове като се дава предварителна З А Я В К А, друго е когато те изобщо не са помирисвали тези пари. А джобните пари са
"Л И Ч Н И" - "С чужда пита помин се прави" - от две места идват пари и какво става накрая.........????????
Към г-н Маринов
О Ч Е В И Д Н О не го познавате добре, излесте на улицата и първият срещнат попитайте за г-н Пашов и неговата фирма и ще разберете какво е отношението и мнението им за него.
Само който не се е срешнал със него и не го познава няма да получава от него пари.
"Не питай старило а ПА Т И Л О"!!!!!!!!!!!!!