Децата от Дом „Детелина“ получават стипендиите си на парче
Валентин Иванов
Вместо полагащите им се по 30 лв. на месец стипендии на децата от Дом „Детелина“ те получават по някой лев, а останалите се спестяват, за да имат пари, когато тръгнат по лагери и екскурзии. „Директорът не ни е давал парите, по 30 лв. на месец, които ни се полагат за февруари и март т.г., има неизплатени пари и за един месец от миналата година. Има да дава по 120-130 лв. на 4 деца, които вече са преместени в други институции. Общо сумата, която се дължи на децата, по наши изчисления е 10 036 лв. Това е огромна сума“. Това каза пред ШУМ.БГ 17-годишният възпитаник на Дома Валентин Иванов, който дойде в редакцията да сподели проблема. Той показа и лист за сумите, които трябва да получат и уточни, че са правени заедно с други деца, които се страхуват да посочат имената си. Валентин сподели още, че децата нямат и достъп до новите, направени по проект зали в Дома. „Става банално вече да се шуми и да не се заплашваме с глупости“, каза пред ШУМ.БГ директорът на Дома Любомир Пашов, потърсен за коментар. „Стипендии не сме давали за март и април, даваме ги на етапи, на части, като останалите ги задържаме и пестим за предстоящи екскурзии, лагери, почивки. Тази година децата ще ходят и в Трявна и Балчик и трябва да имат пари за там“, уточни директорът. Пашов обясни, че заявява нормално и ритмично стипендиите, но „в едно семейство родителят определя, по какъв начин ще се харчат парите“. Той каза, че на децата се дават по 1-2 лв. всеки петък или при необходимост и в други дни като това става при строга отчетност срещу подпис. На въпроса защо децата не могат да се възползват от новите зали той отговори: „Имаме определен ред и график и 4-ма отговорници. Там не може да се влиза тогава, когато на някой му скимне. Има имущество, трябва да има и отговорност“.
Директорът изрази безпокойството си за медийния шум, който пречил на Дома и посочи като пример, че спонсорството на една от фирмите е намалено на половина по тази причина. Пашов отрече и думите на Валентин, който каза пред ШУМ.БГ, че е бил заплашван от него, ако каже една грешна дума пред медиите, за което може да бъде даден и на съд.
Припомняме, че през 2009 г. имаше също проблем с месечните стипендии на децата от Дома, които се бавиха и затова пак алармира Валентин. Нередовното изплащане тогава според директора Пашов бе заради тромавата процедура в общината, при която Дома подава заявка към „Социална политика и здравеопазване“ - отделът в общината, който наблюдава дейността им и след преценка на специалистите заявеното се прехвърля във финансовия отдел за изплащане.
ШУМ.БГ
отдавна съм в системата. защо се настройвате всички към директора и учителите. не им вярвайте на тези цигански копелета.те лъжат. такиво ги направи днес тази лъжедемокрация.те използват това-прави са днес циганите и гаджалите а за българският учител-дисциплинарно накизание. Ботьо-стани и погледни!
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Недейте да говорите много какво става в дома, какви са нарушенията на директора и на децата от дома.
И вашите деца правят бели и крадът нали така не лъжа казвам в дествителност какво става в сегашно време.-Определено към "Ветеран" ти недей да обиждаш наред . Който мисли че се работи във дома да изкара една ношна смяна и да види как се работи със децата и види да ли е лесно.Тези деца и те са хора и те имат права и задължения,като,че са от дом незначе че трябва да ги обиждате.
Hora samo se ubijda te po-mejdu si nishto ne pravite uj go zashtitava me Valentin no nikoi ne go pita kak e az imam negov tel. shte go dam za da razgovarqte s nego imam palnomoshno za tova pital sam go. No ne deite se trovete smeshno e. Valentin 0895983134
Спомняте ли си скандала миналата година с Института за социални дейности, за злоупотребите,които откриха и искаха да сменят директора. След това от общината отказаха да подпишат договора, докато не върнат Пашов на поста. Цялата история я има в интеренет, който се интересува да чете. Доста далавери май има в този дом и те не се правят от децата, а от опериращите с буджета на иституцията.
kogato tragnat na eksgurziya . i nyakoyi deca koyito nyamat pari ot kade ste vzemat dali togava nyama da se sardyat ce ne gi zakarvat . az mislya ce e prav direktorat / koyto otkaje patuvaneto ste si poluci parite
Коментари
Важно да се знае!
Лично по опеката на депутата Георги Колев е Пашов. Какъвто е Колев такъв е и Пашов, така че не се чудете!
И нека брата на Колев /изгоненият от общината/ да не разсейва писанията, че не са се понасяли двамцата!
До важно е да се знае
ти пък от къде знаеш
ветеран
отдавна съм в системата. защо се настройвате всички към директора и учителите. не им вярвайте на тези цигански копелета.те лъжат. такиво ги направи днес тази лъжедемокрация.те използват това-прави са днес циганите и гаджалите а за българският учител-дисциплинарно накизание. Ботьо-стани и погледни!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Към всички
Недейте да говорите много какво става в дома, какви са нарушенията на директора и на децата от дома.
И вашите деца правят бели и крадът нали така не лъжа казвам в дествителност какво става в сегашно време.-Определено към "Ветеран" ти недей да обиждаш наред . Който мисли че се работи във дома да изкара една ношна смяна и да види как се работи със децата и види да ли е лесно.Тези деца и те са хора и те имат права и задължения,като,че са от дом незначе че трябва да ги обиждате.
lele male ujas
Hora samo se ubijda te po-mejdu si nishto ne pravite uj go zashtitava me Valentin no nikoi ne go pita kak e az imam negov tel. shte go dam za da razgovarqte s nego imam palnomoshno za tova pital sam go. No ne deite se trovete smeshno e. Valentin 0895983134
Чети!!!
Спомняте ли си скандала миналата година с Института за социални дейности, за злоупотребите,които откриха и искаха да сменят директора. След това от общината отказаха да подпишат договора, докато не върнат Пашов на поста. Цялата история я има в интеренет, който се интересува да чете. Доста далавери май има в този дом и те не се правят от децата, а от опериращите с буджета на иституцията.
do vsicki koyito cetat
kogato tragnat na eksgurziya . i nyakoyi deca koyito nyamat pari ot kade ste vzemat dali togava nyama da se sardyat ce ne gi zakarvat . az mislya ce e prav direktorat / koyto otkaje patuvaneto ste si poluci parite
живко
дано господ да му търси сметка на този директор-чо